Blog > Komentarze do wpisu

Śniadanie, rzecz święta!

GranolaJakiś już czas temu wszyscy wpadli w szał zdrowego odżywiania się, diet i ćwiczeń. Stało się tak za sprawą całego szalu na Chodakowską, jej kaloryfer i podejście do sylwetki. Nie mnie oceniać, jak wygląda prawda w całym tym zamieszaniu, ale jednego jestem pewna- zawsze warto jest zdrowo się odżywiać i utrzymywać nasze ciało w formie. Jednym z niezbędnych do tego środków jest „śniadanie mistrzów”, które, czy chcemy, czy nie, jest najważniejszym posiłkiem podczas całego dnia.

Co zatem powinniśmy jeść? Doskonałym pomysłem będą tutaj różnego rodzaju produkty zbożowe, które dadzą nam energię na cały dzień. Warto zadbać, by były one pełnoziarniste, bo takie zawierają dużo więcej błonnika i lepiej są przyswajane przez nasz układ trawienny. Do tego możemy oczywiście dodać różnorodne produkty zaliczane do grona nabiału, jak choćby niedoceniane serki wiejskie. Ja osobiście jestem ogromną fanką różnego rodzaju owsianek i muszę przyznać, że to rozwiązanie jest chyba najlepsze z możliwych.

Moją ulubioną jej odmianą jest ta gotowana na mleku migdałowym z dodatkiem mioduKanapki, cynamonu i banana. Smak ma przepyszny i jest niesamowicie syta- a to w śniadaniu jest chyba czynnikiem najważniejszym. Do tego zawsze staram się wypić szklankę świeżo wyciśniętego soku i tutaj moim ulubieńcem chyba już do końca życia zostaną wyciskarki Philips, które służą mi niezawodnie od kilku ładnych lat. Jako wielbicielce pomarańczy w każdej możliwej formie, to właśnie soki z tych owoców smakują mi najbardziej. Staram się wypijać szklankę takiego napoju dziennie i muszę przyznać, że już po kilku miesiącach takiego zwyczaju mogłam zauważyć znaczące zmiany w moim organizmie.

Dobre śniadania dają nam energię i to jest w sumie najważniejszą rzeczą. Powinno również dostarczyć wielu witamin i składników odżywczych, które zapewnia nam właśnie owsianka. Wiem, brzmię trochę jak psychopatka z tym uwielbieniem dla płatków owsianych, ale należy przyznać, że są one jednym z najlepszych możliwych posiłków dla naszego organizmu. 

Źródło obrazków:sxc.hu

wtorek, 26 listopada 2013, kucharenka

Polecane wpisy